Lielie projekti


13379109

LF17L01 TILTS-Medību Pils
2017-02-02

TILTS ir aicinājis Valmieras Drāmas Teātri ar H. Gulbja lugu "Medību pils" viesturnejā 2017.g. septembrī apciemot 15 ASV latviešu centrus. Izrādes dalībnieki būs pieci izcili aktieri un režisors. Cieši sadarbojoties ar lokālajiem izrāžu rīkotājiem un koordinējot izrādes ar viņu sabiedriskajiem kalendāriem, sagaidām, ka izrādes varētu piesaistīt ap 1,500 skatītāju. Īsumā lugas sižets ir sekojošs: Mežā medību pilī vientulībā dzīvo mate (Anna) un meita (Lauma). Lauma ir atteikusies no sapņa par studijām Rīgā, lai palīdzētu mātei saimniecībā. Sieviešu dzīvēs ienāk trīs vīrieši: Arnis (jauns mežsaimniecības palīgstrādnieks), un divi tūristi no Rīgas - Egīls un Induls, kuŗi kādā ziemas vakarā lūdz naktsmājas. Satiktie vīrieši un viena iedvesmojoša nakts saruna un tam sekojošās mīlestības vēstules ar Egīlu liek Laumai no jauna sapņot par studijām Rīgā. Sapņi atkal šķiet reāli un piepildāmi, tāpēc viņa nolemj mainīt savu dzīvi un iekaŗot nesasniedzamo pilsētu.Vai izdosies un ko teiks mate?

Lasīt vairāk ...


13379108

LF17L02 ATGRIEŠANĀS MĀJĀS Latvija – Vācija - Austrālija – Kanāda – Latvija
2017-02-02

Izstāde "Atgriešanās mājās" 22.09.-29.10.2017. un ALBUMS. Projekta realizācijā piedalās: Austrālija- māksliniece Dzidra Mičele /Mitchell/ dāvina Madonas muzejam 84 mātes – mākslinieces E. Dzelmes grafikas darbus. Dz. Mičele pati piedalās izstādē ar savu gleznu izdrukām un dažiem oriģināliem. Latvija- Madonas muzejs ieskenē visus zināmos 112 E. Dzelmes darbus, tajā skaitā Madonas muzejam senāk dāvinātos un krājumā esošos. Kanāda- tekstilmāksliniece Inese Birstiņa atlasa mātes – literātes E. Ķikures tekstus. Pati I. Birstiņa izstādē piedalās ar telpisku tekstiliju grupām. Kanāda- Nelson Vigneault veido izdevuma dizainu, maketu. Veidojis E. Ķikures dzejas krājumu ARTAVA ar Dz. Mičeles zīmējumiem (1988). Latvija- SIA Erante drukā un iesien izdevumu. Latvija- Paralēli tiek veidota izstāde ATGRIEŠANĀS MĀJĀS. Ierāmēti E. Dzelmes darbi un Dz. Mičeles darbu izdrukas. Inese Birstiņa piedalās izstādes iekārtošanā, atklāšanā un ALBUMA atvēršanā 2017.g. 22. septembrī.

Lasīt vairāk ...


13379107

LF17L03 ATMIŅAS PAR ESLINGENU
2017-02-02

Režisore un producente Dzintra Geka-Vaska koordinēs filmas veidošanu, finansiālo resursu sadalījumu, projektā iesaistītos speciālistus – scenāristu Agri Redoviču, operatorus Aivaru Lubānieti, Viktoru Grībermanu un montāžas režisoru Armandu Zvirbuli. Veidojot filmu “Dieva putniņi”, satikām un intervējām daudzus cilvēkus, kuri bijuši Eslingenas nometnē, tika izveidots liels foto un dokumentu arhīvs. 2017.gada jūnijā filmēsim Eslingenas Dziesmu svētkos, paliksim tur vēl pēc svētkiem, lai uzfilmētu “mazo Latviju” Eslingenas pasauli, kura vēl saglabājusies. 2017.gada novembrī – 2018.gada janvārī turpināsim filmēt Vācijā un Amerikā dzīvojošos eslingeniešus. 2018. februārī – aprīlī apkoposim materiālu, pēc kā sāksim montāžas un apstrādes procesu. Filmu paredzēts pabeigt 2018.gada oktobrī, tā veltīta Latvijas simtgadei.

Lasīt vairāk ...


13379106

LF17L04 Trimdas latviešu ieguldījums Latvijas valsts atjaunošnā
2017-02-02

Vides aizsardzības klubs dibināts 1987.gadā, 2017.gadā tas atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanu. Savu darbību tas sāka un veidoja kā neformāla masu organizācija, kas darbojās jau pirmsatmodas periodā kā sabiedriski-politiska organizācija, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pakāpeniski pievērsās svarīgākajiem vides aizsardzības jautājumiem. Lelde Stumbre ir rakstniece, kas sarakstījusi vairāk kā 60 lugas, 6 prozas grāmatas, pēdējā grāmata veltīta Vides aizsardzības kluba vēsturei un tās dibinātājam Arvīdam Ulmem. Projektu realizēs Vides aizsardzības kluba darba grupa: Andrs Lazdukalns, Arvīds Ulme, Ieva Rožukalna, kā arī Lelde Stumbre un Eliita Kalniņa, kas 2016. gadā saņēma sertifikātus par Kultūras ministrijas rīkotajiem "MuzejaABC" kursiem. Projekts tiks realizēts 2018. gadā. 2016. gadā Vides aizsardzības klubs noslēdza līgumu par Jūrmalas domi par nama Dubultos, Pils ielā 1 apsaimniekošanu un izveidošanu tajā Zaļās Atmodas muzeju 'Pirmais stāvs" un Vides izglītības centru. Latvijas Vides aizsardzības fonds piešķīra Vides aizsardzības klubam līdzekļus muzeja izveidei. 2017. gadā namā PIls ielā 1 sākušies remontdarbi, lai to piemērotu muzeja un Vides centra vajadzībām. Paredzamais remontadarbu nobeiguma termiņš - 2017. gada novembris.

Lasīt vairāk ...


13379105

LF17L05 Latviešu muzikālais teātris – mūzikls “Brīnumputns” Latvijas simtgades ietvaros
2017-02-02

2018. gada vasarā iecerēts sagatavot latviešu mūziklu “Brīnumputns” un izrādīt to Rīgā, Dziesmu svētku laikā, pēc tam Rēzeknē, Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī. Šis būs pirmais “Brīnumputna” iestudējums Latvijā. Lugas autore: Anna Brigadere; libretists: Arnolds Auziņš; dziesmu tekstu autors: Alberts Legzdiņš; Komponists un diriģents: Andrejs Jansons; režisori: Juris Jonelis un Andra Berkolda; scenogrāfe: Linda Treija Projektā paredzēts konkursa veidā atrast 60 vidusskolas vecuma jauniešus no ASV, Kanādas un Latvijas, kam interesē mūzikālais teātris. Intensīvā darba posmā, profesionālu režisoru un horeogrāfu vadībā dalībnieki sagatavos uzvedumu. Šāda sagatavošanas metode izrādījusies sekmīga vairāku mūziklu izrādēm Dziesmu svētkos ASV un Kultūras dienās Austrālijā. Starp izrādītajiem mūzikliem “Sprīdītis”, “Homo Novus”, "Gundega” un “Laimes reibonī”. Dekorācijas gatavos Jāņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņi scenogrāfes Lindas Treijas un skolas pasniedzēju vadībā.

Lasīt vairāk ...


13379104

LF17L06 SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS: pastāvīga vēstures ekspozīcija Cēsīs
2017-02-02

Projekta rezultātā taps pastāvīga vēstures ekspozīcija, kura latviešu, krievu, vācu un angļu valodās vēstīs par latviešu tautas traģisko un traumatisko okupāciju pieredzi un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju izrādīto aktīvo un daudzveidīgo pretošanos gan komunistiskajai, gan nacistiskajai okupācijai no 1940. līdz 1957. gadam. Projektu līdz 2018. gada 23. augustam paredzēts īstenot kādreizējā Cēsu apriņķa čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatora telpās, kuras autentiskā izskatā saglabājušās policijas iecirkņa pagalma ēkā Cēsu vecpilsētas sirdī, līdzās tūristu iecienītiem apskates objektiem. Projektu īsteno projekta pieteicēja Elīna Kalniņa, profesionāli latviešu mākslinieki Reinis un Krista Dzudzilo, topošās ekspozīcijas ēkas remonta tehniskā projekta autors arhitekts Mareks Birznieks un Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdis Pēteris Ozols. Ekspozīcija apliecinās, ka indivīda garīgais spēks un valsts griba ir stiprāka par totalitārismu un autoritārismu.

Lasīt vairāk ...


13379103

LF17L07 Apgaismojums tautas deju lieluzvedumam XIV Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju Svētkos ASV
2017-02-02

Tautas deju lieluzvedumu vadīs Astrīda Liziņa ar Filadelfijas Dzirksteles dejotāju palīdzību. Lieluzvedums būs 2017.g. 2. jūlijā Royal Farms arēnā Baltimorā. Lieluzvedumā piedalās dejotāji no dažādām paaudzēm un visām pasaules malām. Dalībnieki ir pieteikušies no ASV, Kanādas, Latvijas, Īrijas. Lieluzveduma tēma ir Dejā uz Latvijas simtgadi - dejās parādīsim tautas deju attīstību/maiņu 100 gados, no brīvās Latvijas laikiem, trimdas un tagadējās Latvijas un diasporas. Apgaismojums tautas dejām ir ļoti svarīgs. Tas izceļ un parāda krāšņos tautas tērpus un publika var izbaudīt raitos deju soļus un veidotos rakstus.

Lasīt vairāk ...


LF17L08 Deju izrāde "Vēja stāsts"
2017-02-02

Meklējot saistības un apvienojot tautas deju ar klasisko un laikmetīgo dejas mākslu, top deju izrāde "Vēja stāsts" - teika/pasaka par zemi mūsu, par to kā jūra mežu sastapa; par laiku, kad nebija ne viena dzīva cilvēka, bet tikai daba - dzīva un enerģijas pilna. Izrādi izdejos 36 vadošie dejotāji no 9 dažādiem Latvijas A grupas deju ansambļiem (Daiļrade, Pērle, Gatve, Rotaļa, Teiksma, Vektors, Ačkups, Austris un Zalktis). Izrādē piedalīsies arī pāris talantīgu no 10 līdz 12 gadus jauni dejotāji, kuri pašā izrādē ienesīs spēcīgu pārdomu virpuli. Papildus izrādei top jauns un neredzēts muzikāls projekts "Dabas krustcelēs", kurš tiek veidots speciāli izrādes muzikālajām vajadzībām. Izrāde norisināsies Rīgā, Dailes teātrī 2017.gada 5.jūnijā. Izrāde ir Jura Goguļa diplomdarbs, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas nodaļu.

Lasīt vairāk ...


13379101

LF17L09 Imanta Tillera izstādes "Ceļojums uz nekurieni" katalogs
2017-02-02

No 2018.gada 6. jūlija līdz 30. septembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks Imanta Tillera izstāde “Ceļojums uz nekurieni”. Izstādes kuratore ir Elita Ansone. Izstādē tiks parādītas 37 vērienīgas Tillera gleznas, kolāžas un instalācijas, kuras uz Latviju tiks atvestas no četriem nozīmīgiem Austrālijas muzejiem. Tillers tiek saukts par “domāt provocējošu mākslinieku” un viņa māksla tiek uzskatīta par postmodernisma kvintesenci. Tillera māksla ir intelektuāla, tā ietver atsauces uz pasaules kultūru, uz 20. gs. Eiropas literatūru un filozofiju, Austrālijas aborigēnu kultūru un Latviju. Tillers vienmēr saviem darbiem izvēlējies tematus, kas rosinājuši intelektuālas diskusijas. Viena no šīm tēmām veltīta latviešu diasporai . Viņa māksla dziļi skar trimdas latviešu eksistenciālos jautājumus, - par indivīdu, viņa vietu pasaulē un identitāti.

Lasīt vairāk ...


13379100

LF17L10 “Latviskās identitātes stiprināšana. Jauniešu iesaistīšana latviešu rakstu jostu veidošanā, veltījums Latvijas simtgadei.”
2017-02-02

Projekta ietvaros, sadarbībā ar izglītības portālu www.e-klase.lv, tiks izsludināts konkurss Latvijas skolu jauniešiem “Izveido savu latvju rakstu zīmju jostu, kā vēlējumu Latvijas attīstībai”. Skolēni tiks rosināti iepazīties ar latvju rakstu zīmju vēsturi, to nozīmi, kā arī rosināti aizdomāties par to, kādu Latvijas attīstību mēs vēlamies redzēt. Projekta rezultāti: 1. Tiks rosināta jauniešu interese par latviešu rakstu zīmju vēsturi, nozīmi; 2. Tiks izstrādātas latvju rakstu zīmju jostas, kā veltījums Latvijas attīstībai; 3. Jauniešu izstrādātās latvju rakstu jostas digitālā matrica tiks nodota jaunieša pārstāvētās izglītības iestādes rīcībā; 4. 10 (desmit) labāko autoru darbi tiks ietverti Latvijas simtgadei veltītajā apsveikuma kartītes dizainā. Apsveikuma kartīšu druka tiks nodrošināta ar karstspiedes tehnoloģiju

Lasīt vairāk ...


LF17L11 Mēs Atgriezāmies Mājās
2017-02-02

Dokumentālā filma " Mēs atgriezāmies mājās" veltīta latviešu emigrācijas ieguldījumam Latvijas neatkarības atgūšanā. Unikāli, vēsturiski videokadri, intervijas ar notikumu aculieciniekiem Latvijā un trimdas latviešu mītnes zemēs ASV, Kanādā, Austrālijā, Vācijā, Dienvidamerikā un citur. Filma iecerēta par godu Latvijas simtgadei. Filmu veidos žurnālisti Gundars Rēders un Sandijs Semjonovs.

Lasīt vairāk ...


13379098

LF17L12 Vēsturiski izglītojošā lapa dveseluputenis.lv (1
2017-02-02

Projekts paredzēts, lai radītu izpratni par 1914.-1921.g. notikumiem, situāciju Latvijā un aktualizētu vienu no latviešu literatūras stūrakmeņiem – A.Grīna romānu "Dvēseļu putenis". Lapa ļauj vienuviet dizainiski pārskatāmā un aizraujošā profesionāla vēsturnieka aprakstītā veidā izprast šajā posmā notiekošo, ietverot nozīmīgākos kara notikumus hronoloģiskā secībā. Līdzās galvenajiem vēsturiskajiem notikumiem lapā iekļauti grāmatas sižeta notikumi, sekojot galvenā varoņa Artūra gaitām. Nozīmīga lapas sastāvdaļa ir strēlnieku dzimtas atmiņu stāsti, kas šo faktisko informāciju padara emocionāli tveramu un personīgi asociējamu. Projekts tiek īstenots, sadarbojoties profesionāļiem vēstures, dizaina un programmēšanas jomā un iegūstot fotogrāfijas no muzejiem un arhīviem. Projektu iecerēts realizēt Rīgā līdz 2017.g. maijam, bet tā darbība turpināsies un lapa tiks papildināta ar aktuālo informāciju arī pēc tam. Tiek uzrunāti sadarbības partneri(RLB), kas ar laiku pārņemtu lapas uzturēšanu.

Lasīt vairāk ...


13379097

LF17L13 Digitālas programmas “Atmoda un nacionālie simboli” izveide Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijā
2017-02-02

Projektu īstenos Turaidas muzejrezervāta speciālisti un SIA "MF7" datorgrafiķi, kas veidos digitālo programmu “Atmoda un nacionālie simboli”. To izmantos muzejrezervāta mājas lapā un ekspozīcijā, kuru iekārtos rekonstruētajā muižas Klaušinieku mājā (270 m2). Lai apmeklētāji dziļāk izzinātu vēsturi un paši iesaistīties tās izpētē, topošajā ekspozīcijā bez lietiskajiem materiāliem paredzēta arī video zāle, interaktīvi objekti, elektroniskas grāmatas un digitālas programmas. Programmas veidos trīs informācijas meklēšanas līmeņos latviešu, vācu, angļu un krievu valodā. Tās izmantos ne vien ekspozīcijā, bet arī Turaidas muzejrezervāta mājaslapā, tā darot pieejamu ikvienam interesentam. Projekta gaitā īstenotās programmas tēma ir īpaši nozīmīga ekspozīcijas satura atklāšanai, jo atspoguļo latviešu pirmo atmodu, jaunlatviešu kustību un Latvijas simbolikas dzimšanu – tātad vienu no pirmajiem posmiem ceļā uz Latvijas valsti.

Lasīt vairāk ...


13379096

LF17L14 Deju koncerts "Tā es Tevi mīlēšu"
2017-02-02

Diasporas deju koncerts „Tā es tevi mīlēšu“ Šveicē, Cīrihē, 2017. gada 22. aprīlī, ir biedrības „Latviešu kultūra Šveicē“ projekts, kurā apvienosies diasporas TDK no Beļģijas - „Briseles latviešu dejotāji”, Šveices - TDK „Ramtai“ un bērnu TDK „Zvaniņš“, un Latvijas - TDK „Zeperi“. Ar kopīgu tautas deju Latvijai un tās simtgadei tiks uzturēta diasporas saikne ar dzimteni, veicināta kultūras kolektīvu mobilitāte, tradīciju pieredzes apmaiņa. Ar mazo dejotāju palīdzību radīsim interesi par Latvijas kultūras mantojumu diasporas ģimeņu atvasēs, ar reklāmas materiālu vācu valodā iepazīstināsim Šveices valstpiederīgos ar ritmiski - kustīgo latviešu kultūras daļu. Deju koncerta sagatavošanai nepieciešami regulāri mēģinājumi, kopābūšana. Sagatavotās dejas paredzēts pieteikt 2018. gada XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku skatēm. Dalība šajos nozīmīgajos svētkos ir būtiska latviskās identitātes izkopšanai un ļoti motivējošs iemesls atgriezties Latvijā.

Lasīt vairāk ...


13379095

LF17L15 Ekspozīcijas multimedijs un dokumentālā īsfilma " Francis Trasuns un Latgales kongress"
2017-02-02

Projektu īsteno F. Trasuna muzejs " Kolnasāta". 2. Ekspozīcijas multimedija jeb dokumentālās īsfilmas veidotāji- Podnieka studija- producē dokumentālas filmas par mūsdienīgām un vēsturiskām tēmām, atklājot notikumus, kuri ir izmainījuši cilvēku dzīves Latvijas politiskās un ekonomiskās iekārtas izmaiņu laikā. Filmas producente Antra Cilinska. 3. Satura konsultanti Dr. histr. Inese Runce un Creative Museum vadītāja, muzeoloģe Ineta Zelča Sīmansone.

Lasīt vairāk ...


13379094

LF17L16 Mobilā galerija "Skatlogs"
2017-02-02

Projektu realizēs mākslinieks un idejas autors Toms Jansons, projekts tiks realizēts visā Latvijā. Mobilā galerija “Skatlogs” tiek veidota kā brīvi publiski pieejama mākslas eksponēšanas platforma, kas iekārtota speciāli pārbūvētā RAF mikroautobusā “Latvija 2203”, to pielāgojot mākslas eksponēšanas vajadzībām, gan arī saglabājot spēkrata funkcionalitāti, lai ar to pārvietotos un vestu latviešu laikmetīgo mākslu ārpus galavsspilsētas. Eksponēt darbus mobilajā galerijā “Skatlogs” varēs jebkurš gan profesionāls, gan neprofesionāls mākslinieks, paralēli galerijai darbosies mājas lapa, profili sociālajos tīklos, kuros varēs sekot līdzi galerijas “Skatlogs" norisēm, aktivitātēm un atrašanās vietai, kā arī maršrutiem, kuros galerija pārvietosies, tādējādi jau laicīgi informējot par aktualitātēm, gan arī piesaistot interesentus ar piedāvājumiem maršrutu plānošanā.

Lasīt vairāk ...


13379093

LF17L17 Imanta Ramiņa bērnu operas "Lakstīgala" PIRMUZVEDUMS un izrādes Latvijā
2017-02-02

Projekta mērķis ir radīt mākslinieciski augstvērtīgu un spilgtu operas izrādi bērniem latviešu valodā. Mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 15 gadiem, ģimenes, mūzikas skolu audzēkņi un citi interesenti gan Rīgā, gan citās pilsētās. Nozīmīgu ieguldījumu šis iestudējums dos jauno mūziķu izaugsmē, jo galveno lomu - Lakstīgalu saskaņā ar komponista ieceri izpildīs Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un 20 konkursa kārtībā izvēlētas dziedātājas no visas Latvijas. Koristēm tiks dota iespēja pilnveidot savas muzikālās un skatuviskās dotības izcilu profesionāļu vadībā, kuri strādās gan pie inscenējuma radīšanas, gan darbosies meistarklasēs ar jaunajām dziedātājām. TIARAS sastāvā ir Rīgas Doma kora skolas audzēknes, kas nākotnē veidos jauno mūzikas profesionāļu paaudzi, tādēļ katrs radošais projekts ir investīcija mūziķu profesionālajā attīstībā. No LF pieprasa $10000 (Latviešu fonda atbalsts 10000 USD - segtu atlikušo daļu orķestra mūziķu atalgojumam (daļa nāk no LDz un daļa no LNO Ģildes) Aira Birziņa, Valdes locekle Rīgas Doma meiteņu kora biedrība Diriģente AIRA BIRZIŅA (1968) absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, Edgara Račevska, Ivara Bērziņa klasi(1992) un Imanta Kokara klasi(1995). Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, LNKC koru nozares padomes eksperte, Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozares eksperte. A.Birziņa ir vairāku nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītības programmu iniciatore un organizatore. Kopā ar koriem guvusi uzvaras starptautiskos koru konkursos. Regulāri vada meistarklases un kursus, uzstājas lekcijās, semināros un konferencēs Latvijā un ārvalstīs. Apbalvota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas prēmiju, 2015.gadā iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci, kā arī apbalvota ar Rīgas Domes balvu „Baltais zvirbulis”.

Lasīt vairāk ...


13379092

LF17L18 Okeāna saviļņotie
2017-02-02

Projektu izpildīs filmu studija „SKUBA films”, kurai ir būtiska pieredze dokumentālo filmu veidošanā un žurnālistikā. Komandā darbojas pieredzējuši profesionāļi – žurnālisti S.Semjonovs un G.Rēders; SKUBA films sadarbojas ar režisoriem J.Streiču, M.Graudu, O.Morozu, P.Širovu, scenārija autoriem I.Zanderi, A.Klimoviču. Studija izveidota 2011. g. LTV demonstrēta „SKUBA films” producētā filma „Latgale. Trīs stāsti.”, „Astoņi pilnmēneši” 2013. gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā LTV demonstrēja filmu “Četrreiz katrs viens” filmu par 4 leģionāru likteņgaitām. 2013. gadā dokumentālā filma “Gauja.Divreiz vienā upē”. Filma par Latvijas likteņupi. 2015. gada oktobris dokumentālā filma par latviešu kulta grupu “Prāta Vētra”. Šī Latvijas vēsturē bijusi līdz šim skatītākā dokumentālā filma, kas rādīta kinoteātros.

Lasīt vairāk ...


13379091

LF17L19 Archaeology of Nothing – A Commissioned Multimedia Work by Latvian Composer Krists Auznieks
2017-02-02

Archaeology of Nothing is an immersive evening-length exploration of the self through music, movement, and visual art. Commissioned by the ensemble Contemporaneous from visionary Latvian composer Krists Auznieks, this project will receive its world premiere in the winter of 2017-2018, performed and presented by Contemporaneous. Integrating Auznieks’s music, the beautiful space of Brooklyn venue National Sawdust, texts selected by the composer, and the work of a collaborating visual artist, Archaeology of Nothing invites the audience to examine the nature of the voice within the self and explore fundamental questions of identity — what is the self, and what makes us each an individual? Auznieks received his BA from the Royal Conservatory of The Hague and MM from the Yale School of Music. His latest opera NeoArctic is nominated for the Grand Music Award of Latvia as the show of the year.

Lasīt vairāk ...


13379090

LF17L20 Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani
2017-02-02

Projekta idejas autore un kuratore ir māksliniece un producente Brigita Stroda. “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani” ir visu Latviju aptverošs kopienu teātra projekts. Norises laiks: 2017. gada janvāris - 2019. gada decembris. Projekts top sadarbībā ar kopienu teātra ekspertiem Sue Best, Philip Bowen (Lielbritānija), Juris Rozītis (Zviedrija), Baņuta Rubess (Kanāda) un Latvijas teātra režisoriem Mārtiņu Eihi un Dmitriju Petrenko. Projekts iecerēts 2 posmos: 1) 4 meistarklašu sērijas dažādos Latvijas reģionos, kur ap 400 interesentu (režisoru, aktieru, antropologu, dramaturgu, skolu pedagogu, u.c.) varēs apgūt kopienu teātra metodi un meklēt, stāstīt un izspēlēt savu apkaimju stāstus. Norises laiks: 11.2017. - 04.2018. 2) 6-10 kopienu teātra iestudējumu izveide dažādos Latvijas reģionos. Iestudējumus veidos projekta pirmajā daļā izvēlētie amatierteātru režisori sadarbībā ar režisoriem Mārtiņu Eihi un Dmitriju Petrenko. Norises laiks: 07.2018. - 12.2019.

Lasīt vairāk ...


13379089

LF17L21 Trimda dimd! (Trešais posms)
2017-02-02

Ir aizsākts 3. posms “Trimda dimd!” īsfilmu cikls, raidīts tīmeklī. Īsfilmas tiek realizētas sadarbībā ar Mārtiņu Sīmani, kuŗš ir muzicējis 35 gadus latviešu grupās; Lūkass Rozītis, kuŗš Rīgā palīdz veikt ierakstus un sakopt archīvmateriālus; Laris Krēsliņš, kurš konsultē par producēšanas un izplatīšanas aktualitātēm. Eiropas ierakstītās intervijas nepaspējam sakopt vienā ciklā; atsevišķo mūziķu un grupas ir bijušas daudzas un dažādas. Nepieciešams tikt uz mūziķu pašu dzīvesvietām, lai turpinātu ierakstus un sakoptu fotogrāfijas, rakstus, un citus archīvmateriālus. Tēmas iedziļinājas komponistu un mūzīķu ieskatos un ierakstu procesos, iztirzājot koncepcijas dziesmām, un dialogu, kas veidojās ar publiku: kā tie uzturēja sabiedrību, un kā sabiedrība arī ietekmēja viņus. Rezultāts: Plaši pieejama videoteka ar saistošiem ieskatiem mūsu mūzikas vēsturē un mūziķos. Kombinēsim archīvmateriālus ar mūsdienu intervijām, lai panāktu informatīvus, reizē vizuāli dzejiskus pārskatus.

Lasīt vairāk ...


13379088

LF17L22 Emīls Dārziņš Mixed Choir and Oregon Repertory Singers in Concert
2017-02-02

In October 2017, Oregon Repertory Singers will open its 44th season of concerts with a collaborative program with the Emīls Dārziņš Mixed Choir. The Emīls Dārziņš Choir (Latvia) and Oregon Repertory Singers (Portland, OR, USA) are community-based ensembles recognized for their artistic excellence. Both have received local and international acclaim for their commitment to interesting and diverse repertoire, and exceptional performance quality. As hosts of the Emīls Dārziņš Choir, Oregon Repertory Singers members and staff will assist and participate in lodging/homestays, social activities, and rehearsal arrangements. ORS will manage all concert production (e.g. venue contracts, regional marketing). The concert will take place on Oct. 21 & 22, 2017 at First United Methodist Church in SW Portland. ORS and the Emīls Dārziņš Choir will perform choral music from the US and Latvia, and then join in a combined finale, celebrating our collaborative cultural exchange.

Lasīt vairāk ...